PAMUKKALE-BERGAMA-ÇANAKKALE-İZMİR OKUL GEZİSİ

PAMUKKALE-BERGAMA-ÇANAKKALE-İZMİR OKUL GEZİSİ Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: Pamukkale / Hierapolis ve Bergama Antik Şehri

Sabah erken saatte okulumuzun önünde buluşarak  Korkuteli ve Denizli güzergâhından Pamukkale’ye ulaştıktan sonra UNESCO- Dünya Mirası Listesinde hem kültürel hem de doğal miras olarak kayıtlı bir doğa harikası olan travertenleri ziyaret ediyor, -sonrasında  Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret edip, kuzey kapısından Pamukkale Örenyeri’ni terk ediyor, bir sonraki ziyaret yerimiz olan Bergama Antik Kentine doğru hareket ediyoruz. Otobüs seyahatimiz Alaşehir, Akhisar ve Soma güzergâhında bereketli Gediz Ovası üzerinden Bergama’ya kadar devam ediyor. İlk olarak teleferikle antik şehrin “yüksek şehir” anlamına gelen Akropol bölümüne çıkıyoruz. Zeus Sunağının ve Anadolu’nun en dik antik tiyatrosunun görülebildiği terastan eşsiz manzarayı seyredip, Athena Tapınağını ziyaret ediyoruz. Dünyanın ilk ve en büyük kütüphanelerinden biri olan Bergama Kütüphanesi’nin olduğu bölgeyi ziyaret edip, ardından da Roma İmparatorlarına ithafen yapılan tapınağı geziyoruz. Sonrasında teleferikle otoparka dönüp, Bergama şehir merkezinden geçerek, şehri tanıma imkânı bulduktan sonra konaklamak üzere otelimize  yerleşiyoruz.

2. Gün: UNESCO- Dünya Mirası Listesinden Truva ve de Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası kısa bir seyahatin ardından Midilli Adası ve de Ege Denizi’ne hâkim, muhteşem bir manzaraya sahip sahil yolunu kullanarak Truva Harabelerine ulaşıyoruz. Meşhur Truva savaşının gerçekleşmiş olduğuna inanılan bu şehir, özellikle tahtadan yapılmış devasa atıyla ünlenmiş. Antik kentin ziyareti sonrası meşhur Truva atında fotoğraf molası veriyor ardından da Çanakkale yönüne hareket ediyoruz. Feribotla Avrupa Kıtası’na geçip, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Bu bölge I. Dünya Savaşı’nda, Gelibolu Yarımadası’nda hayatını kaybeden 500.000 askerin anısına inşa edilen şehitlikler, anıtlar ve benzersiz yapılarıyla yakın tarihimiz hakkında bizi bilgilendiren unutulmaz bir açık hava müzesi haline getirilmiştir. Tüm gün boyu gerçekleştireceğimiz ziyaretler sonrası feribotla tekrar Asya Kıtası’na geçip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği yine bize ayrılmış grup masalarında alınıyor.

3. Gün: İzmir ve Efes Antik Kenti

Sabah kahvaltısının ardından İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizin üçüncü büyük şehri olan bu güzel şehri yakından tanımak için panoramik şehir turu yapıp, ardından da Konak Meydanında fotoğraf molası veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Efes Harabelerini ziyaret etmek için Selçuk İlçesine hareket ediyoruz. Tarihi milattan önce 7.000 yıllarına uzanan Türkiye’nin en tanınmış ve en önemli antik kentini ziyaret edip, tarih içerisinde yolculuk yapıyoruz. Konser salonu, tarihi meydan ve sokakları gezdikten sonra Antalya’ya dönmek üzere yola çıkyor ve bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  PAMUKKALE-BERGAMA-ÇANAKKALE-İZMİR OKUL GEZİSİ Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?