Ankara ve Anıtkabir Gezisi

 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
 • Ankara ve Anıtkabir Gezisi
İletişime Geç!
 • Telefon:02422376497
Tıklayın Biz Sizi Arayalım
Ankara ve Anıtkabir Gezisi Hakkında Genel Bilgiler

ANKARA & ANIT KABİR & ANADOLU MEDENİYETLER MÜZESİ 

1. Gün: Ankara’ya Yolculuk ve Kocatepe Ziyareti

Sabah erken saatte okulumuzun önünde buluşup, Burdur üzerinden Afyon Kocatepe’ye ulaşıyoruz. Türk tarihinin en önemli savaşına tanıklık eden, Mustafa Kemal Atatürk'ün ve Türk Milleti’nin büyük bir zafer kazandığı, tarihe geçmiş birçok savaş alanı, şehitlikler ve anıtlarla dolu milli parkın ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Buradaki fotoğraf molasının ardından Sivrihisar, Polatlı güzergâhından Ankara’ya gidiyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunun ardından konaklamalarımızın gerçekleşeceği otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizin restoranında, bize ayrılmış grup masalarında alınıyor.

2. Gün: Anıtkabir & Eski Meclis Ziyaretleri

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedî istirahatgâhının bulunduğu Anıtkabir’e geçiyoruz. Aslanlı Yol, İstiklâl Kulesi, Hürriyet Kulesi, Müdafaa-i Hukuk Kulesi, Mehmetçik Kulesi, Zafer Kulesi, Barış Kulesi, 23 Nisan Kulesi, Misak-ı Milli Kulesi, İnkılâp Kulesi, Zafer Kabartmaları, Mozole – Şeref Holü gibi bölümlerden oluşan Anıtkabir’i tüm detaylarıyla tanıyoruz. Ardından ise Ulus Meydanı’nda, Zafer Anıtı önünde çektireceğimiz grup fotoğrafı sonrasında Eski Meclis Binası’nı görüp, Ankara Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Tarihi Türk Evleri ve Alaaddin Camii’nin de bulunduğu Kaleiçi Bölgesinin gezilmesi sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi yine grup masamızda alıyoruz.

3. Gün: Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Gordion Ziyaretleri

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Türkiye’nin en önemli müzelerinden biri olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne varıyoruz. Müzenin ayrıntılı bir şekilde gezilmesi sonrasında Ankara’dan ayrılıp, Polatlı yönüne yolculuğumuzu başlatıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Beylikköprü yakınlarındaki Yassıhöyük Köyü’ne ulaşıyoruz. Frig Uygarlığına başkentlik etmiş bu önemli yerleşim "eşek kulak"larıyla ya da "dokunduğu her şeyi altına çevirmesiyle" ünlenmiş kral Midas’ın memleketi olarak tarih sayfalarında yerini almış. Çok iyi korunmuş mezar odasıyla herkesi etkileyen tümülüsün ve karşısındaki şirin müzenin ziyaretleri sonrasında dönüş yolculuğumuzu başlatıyoruz. Güzergahımız üzerinde vereceğimiz molalar sonrasında Antalya’ya ulaşıyor, bir sonraki gezimizde tekrar görüşebilmek dilekleriyle vedalaşıyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Ankara ve Anıtkabir Gezisi Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?