ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ

 • ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ
 • ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ
 • ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ
 • ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ
 • ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ
 • ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ
 • ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ
 • ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ
 • ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ
İletişime Geç!
 • Telefon:02422376497
Tıklayın Biz Sizi Arayalım
ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: Ankara’da Üniversite Ziyaretleri & Anıtkabir

Sabah erken saatte okulumuzda buluşup, Ankara yolculuğumuzu başlatıyoruz. Afyon, Polatlı güzergâhı üzerinden Ankara’ya ulaşıyor, gezimizin ilk durağı olan üniversiteye geçiyoruz. Kampüs içerisindeki fakülteleri geziyor ve üniversitenin eğitmenlerinden gerekli bilgileri alıp, sohbet ediyoruz. Kütüphane, yemekhane ve diğer sosyal tesisleri tanıdıktan sonra serbest zaman verip, üniversitelilerle vakit geçiriyoruz. Ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedî istirahatgâhının bulunduğu Anıtkabir’in ziyaretini gerçekleştiriyoruz.  Aslanlı Yol, İstiklâl Kulesi, Hürriyet Kulesi, Zafer Kabartmaları, Mozole – Şeref Holü gibi başlıca bölümlerden oluşan Anıtkabir’i tüm detaylarıyla tanıyoruz. Ardından ise panoramik şehir turu yapıp, şehrin tüm önemli bölümlerini gördükten sonra konaklamamızın gerçekleşeceği otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizin restoranında, bize ayrılmış grup masalarında alınıyor. 

2. Gün: Kapadokya

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Kapadokya’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Milyonlarca yıl önce Erciyes Dağı, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların yağmur ve rüzgâr tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bu benzersiz bölgenin en özel ve önemli yerlerini tanımak için bugün yeterince vaktimiz olacak!  Sabah ışığını en iyi alan yerle; yani Dervent Vadisi ile ziyaretlerimizi başlatıyoruz. Aynı zamanda Develi Vadi olarak da anılan bu vadide kayaların aşınması sonrası çeşitli hayvan şekillerini almış olmaları ayrı bir güzellik… Zelve ve Paşabağ ziyaretlerinin ardından Çavuşin Köyünün merkezine ulaşıyor, eski yerleşim alanı olan ve bir toprak kayması sonrasında terkedilmek zorunda kalınmış bölgeyi dolaşıyoruz. Yüzyıllarca hizmet vermiş kayadan oyma cami ve kilisesinin aynı alanda ziyaret edilebiliyor olması, aynı dönemde bölgede yaşamış Kapadokyalı Müslüman ve Hristiyan halkın saygı, sevgi ve toleranslarının göstergesi niteliğinde. Bir sonraki hedefimiz ise Kapadokya ziyaretlerinin olmazsa olmazı Göreme Açık Hava Müzesi. Müzedeki duvarları rengârenk fresklerle süslü kiliselerin ünü sınırlarımızı aşmış vaziyette. Hristiyanlık tarihi açısından tam bir kaynak niteliğindeki kiliseleri ziyaret ediyor, aynı zamanda bir manastır olarak hizmet vermiş bu bölgedeki kiler, mutfak, yemekhane gibi diğer yaşam alanlarını geziyoruz, sonrasında  Kapadokya’nın sembolü olarak da görülen meşhur Üç Güzeller peribacalarında fotoğraf molası veriyoruz ve konaklamak üzere  otelimize geçiyoruz.

3. Gün: Kapadokya_Antalya

Kahvaltı sonrasında otelden ayrılıp, Kapadokya’yı en panoramik noktadan izlemeye gidiyoruz. Geçtiğimiz süreçte hem savunma amaçlı bir kale gibi kullanılan, hem de yerleşim alanı olarak hizmet vermiş Uçhisar Kalesine çıkıyoruz.. Ardından Âşıklar Vadisinde yapacağımız kısa yürüyüş ve fotoğraf molası sonrasında Kapadokya denilince akla gelen en özel ziyaretlerden biri olan -yeraltı şehri- ziyaretimizi gerçekleştirmek için yola çıkıyoruz. Bölgenin gezilebilen en büyük ve en meşhur yeraltı şehri olan Derinkuyu’ya ulaşıyor, tarihi en az 5.000 yıl olan bu muhteşem yapıyı gezmeye başlıyoruz. Bir mühendislik harikası olan, günümüzde gezilebilen bölümü 55 metre derinliğe kadar inen 8 katın ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Kapadokya’dan unutulmaz hatıralarla ayrılıyor,  Aksaray – Konya -  Manavgat güzergâhından gerçekleşecek dönüş yolculuğumuzu başlatıyoruz. Akşam geç saatte Antalya’ya varıyor, bir sonraki ortak seyahatimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz; sağlıcakla kalın…

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Program daihilindeki ulaşımlar
  • Öğle yemeği 
  • Profesyonel rehbelik hizmeti 
  • Seyata sigortası  
  • Müze ve Ören yeri girişleri

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kişisel Harcamalar
  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  ANKARA-KAPADOKYA OKUL GEZİSİ Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?